Emre Savaştürk

Resmi Web Sayfasına Hoş Geldiniz

No public Twitter messages.

Facebook
RSS

Windows’unuz Güncel mi?

Ara - 27 - 2011
admin

Bilgisayar kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri İşletim sisteminin güncel olmasıdır. Güncelleme yapabilmeniz için lisans anahtarı Microsoft tarafından doğrulanmış orjinal işletim sistemi kullanmanız gerekmektedir .Windows İşletim Sistemlerinizi kolayca güncelleyebilmek ve güncellik durumunu kontrol edebilmeniz için bilgisayarınızın internete bağlı olması yeterlidir.

Güncellemelerin ne işe yaradığından kısaca bahsetmemiz gerekirse,işletim sisteminin kararlı çalışması ve güvenlik açıklarının kapatılması için gerekli iyileştirmeler diyebiliriz.Basit bir örnek verecek olursak Windows XP Service Pack2 yüklü olan bilgisayarınıza ,Microsoft Office 2010 kurmak istediğinizde hata alırsınız ve programı yükleyemezsiniz.Bu kurulumu yapabilmeniz için öncelikle XP SP3’ü kurmanız gerekmektedir.Kaldı ki bu tip hatalarla karşılaşmadan öncede bilgisayarınızı güncellemek performans artışı,güvenlik açıklarının kapatılması ve işletim sisteminin kararlı çalışması gibi iyileştirmelere yardımcı olacaktır.
Bunun için bilgisayarınızdan Windows Update’i açabilir yada internet tarayıcınızdan update.micosoft.com adresine gidebilirsiniz.
windows update
Bulunan güncellemelerden tavsiye edilenleri seçerek indirme ve ardından yükleme işlemlerine başlayabilirsiniz.Bu işlemler otomatik olarak yapılmaktadır.İnternet hızınıza ve indirilen dosyaların boyutuna göre güncelleme işleminin bitmesi biraz zaman alabilir ama siz bu arada bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.Kurulumlar bittikten sonra bilgisayarınızı kapatıp açmanız yeterli olacaktır.Ayrıca denetim masasında Windows Update bölümünde güncellemelerin otomatik taranması ve yüklenmesiyle ilgili seçeneklerde bulunmaktadır.Bu bölümdende isteğe bağlı değişiklikler yapabilirsiniz.

Emre Savaştürk

Başlarken...

Web Sayfama Hoş Geldiniz... Bu sitede benimle ilgili bazı kişisel bilgilere ...

Crypto Locker Saldı

Özellikle ülkemize yönelik bu saldırı tipi özetle aşağıdaki gibi çalışmaktadır. TTNET, ...

Önemli 10 Güvenlik

1 Güncelleşelim Güzelleşelim İşletim sisteminizin otomatik olarak güncellenmesini mutlaka sağlayın.Bilgi Güvenliğindeki ...

Registry’nize Sağ

Günümüzde bilgisayar kullanımında en çok şikayet edilen konulardan biride zamanla ...

Lale Devrinde Günl

Vakti zamanında sadrazamla aynı mahallede yaşayan ve burada çalışan bi ...

Based on a true stor

Arkadaş grubunuzla ya da eşinizle film izlerken en büyük sorunlardan ...